ua en ru

У Росії на кордоні з Україною зафіксовано спалах АЧС

У Бєлгородській області Російської Федерації, що межує з Україною, зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Про перший випадок спалаху АЧС в одному з особистих підсобних господарств Бєлгородської області повідомили вчора в російському ветеринарному відомстві. Бєлгородська область, згідно з даними Россільгоспнагляду, стала 13-м регіоном, в якому виявлено вірус АЧС, і третьою за останній тиждень областю, що зафіксувала осередок захворювання. "Розвиток АЧС набув загрозливих масштабів. Вірус виявлений у регіоні, на який припадає 22% від загального обсягу виробництва свинини в РФ, причому промислового виробництва", - зазначив глава національної м'ясної асоціації Сергій Юшин.

За даними "Комерсант-Україна", заражене приватне підсобне господарство знаходиться неподалік від свинокомплексів, що входять до холдинги "Агро-Білогір'я" і "Бєлгородський бекон". Втім, опитані виданням великі виробники не бачать серйозної небезпеки потрапляння вірусу на їхні підприємства завдяки вжитим захисним заходам. За словами одного з білгородських виробників, "свиней страхують поголовно".

Читайте також: Держветфітослужба перевірить свинокомплекси в дев'яти прикордонних областях України

Минулого тижня ситуація з АЧС в Росії була винесена на урядовий рівень. У п'ятницю віце-прем'єр Аркадій Дворкович провів селекторну нараду з регіонами з даного питання. За підсумками заходу Мінсільгоспу РФ у двотижневий термін доручено підготувати пропозиції щодо боротьби з АЧС. На сьогодні загальний збиток від ліквідації наслідків захворювання оцінюється в 919 млн дол.

У Россільгоспнагляді впевнені, що кращим способом боротьби з АЧС стане відновлення цілісності ветеринарної служби РФ. "Якби ветслужба була єдиною, то хвороба не отримала б такого поширення. Ситуація йде корінням в 2004 р., коли в рамках першої адміністративної реформи вона була розділена на федеральну (підпорядковується Мінсільгоспу) і суб'ектовую (підпорядковується губернаторам)", - говорить прес-секретар відомства Олексій Алексєєнко. За його словами, в багатьох регіонах, особливо в північнокавказьких республіках, спалахи захворювання замовчувалися, оскільки місцева влада не хотіла звітувати в центр про падіння поголів'я.

Україна вже ввела ряд обмежень у зв'язку зі спалахом захворювання в Росії та Білорусії - ще з початку травня в країну не ввозиться білоруська свинина і живі тварини, а з початку липня практично не здійснюється транзит через українську територію російського зерна через небезпеку перенесення захворювання.

Африканська чума свиней - вірусне захворювання, що вражає домашніх і диких свиней (кабанів). Відповідно до міжнародної класифікації заразних хвороб тварин, АЧС відноситься до високої категорії небезпеки (список А), оскільки проти неї немає вакцини і ліків. Не передається людині.